Burbulīte un Mikrobs
Projekts par NR.1 roku mazgāšanu

Nepaisant to, kad rankų plovimas savaime suprantama ir neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, o rankų higienos įgūdžiai formuojami dar vaikystėje, daugelis vaikų nesivadovauja teisingais rankų plovimo žingsniais arba apskritai nenori to daryti. Tačiau įrodyta, kad reguliarus rankų plovimas muilu ir vandeniu sumažina daugelio ligų grėsmę, įskaitant viduriavimą, gripą ar hepatitą.

Siekdamas atkreipti dėmesį į teisingą vaikų rankų higienos įpročių formavimą  ir populiarindamas spalio 15-ąją minimą pasaulinę rankų plovimo dieną, nuo 2015 m. spalio mėn. DROGAS organizuoja socialinės atsakomybės projektą, skirtą darželį  lankantiems ikimokyklinio amžiaus vaikams - „Švarių rankų diena“.

 Projektas Nr.1 apie švarių rankų higieną!

Nors teisingų rankų higienos įpročių svarba akcentuojama jau ne vienerius metus, matydamas prasmę ir norėdamas prisidėti prie teisingų ikimokyklinio amžiaus vaikų rankų higienos įpročių formavimo DROGAS ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo ilgalaikio projekto įgyvendinimą.

Specialiai šiam projektui buvo sukurti Muilo Burbuliukės ir nuožmiojo Mikrobo personažai. Drogas darbuotojai-savanoriai, įsikūniję į šiuos personažus, žaismingai pasakoja, kodėl plauti rankas yra svarbu bei moko mažuosius tai daryti teisingai.

Žinios apie tinkamą rankų higieną išlieka ilgiau, kai yra perduodamos žaismingai, todėl kartu su vaikais šokamas rankų plovimo šokis, kiekvienoje grupėje virš kriauklės kabinami plakatai, vaizduojantys rankų plovimo žingsnius, bei spalvinami piešinėliai su Muilo Burbuliukės ir nuožmiojo Mikrobo personažais.

Įgyvendinant šį projektą, buvo sukurta internetinė svetainė www.plaukimerankas.lt, kurioje kiekvienas gali rasti projekto medžiagą ir įvairią naudingą su šia tema susijusią informaciją.

Savanoriškas darbas

DROGE pasaulinė rankų plovimo diena peraugo į pasaulinį rankų plovimo mėnesį, nes visą spalio mėn. DROGAS darbuotojai – savanoriai, įsikūniję į Muilo Burbuliukės ir nuožmiojo Mikrobo personažus, lankosi skirtinguose Lietuvose miestuose įsikūrusiuose vaikų darželiuose. Skleisdami teigiamas emocijas jie „šoka“ su mažaisiais švarių rankų šokį, dovanoja plakatus, kuriuose vaizduojami 8 teisingo rankų plovimo žingsniai bei spalvina paveikslėlius su Muilo Burbuliukės ir nuožmiojo Mikrobo personažais.

Visa ši veikla nebūtų įmanoma be DROGAS darbuotojų – savanorių, kurie patys organizuoja apsilankymus savo mieste esančiuose vaikų darželiuose, stengiasi įsikūnyti į sukurtus personažus, mokosi teisingo rankų plovimo žingsnius, tampa renginio fotografais bei didžėjais.

 DROGAS socialinės atsakomybės projektai Drogas